• +90 530 300 4681
  • info@macromedya.com

We Go To Turkey

2016 yılının kayıtlara turizmde kayıp yıl olarak geçtiği hepimizce malumdur. 2017 yılından da turizmcilerin pek de umutlu olmadığı basın yayın organlarında yapılan röportajlarda açıkça ortaya konmaktadır.

Ancak Türkiye, her ne kadar yurt dışında malum çevrelerce olumsuz propagandalar yapılarak adı terör ile birlikte anılsa da, dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak turizm alanında da yükselen bir değerdir.

Kum, deniz, güneş turizmi geçtiğimiz yıllarda sektörü sırtlamış olsa da, Türkiye’nin geçmişten günümüze kadar gelen tarihi mirası ve bununla birlikte, termal ve sağlık turizminden kültür turlarına, kongre turizminden inanç turizmine kadar onlarca farklı alanda neredeyse rakipsiz konumdadır.

İşte bu değerleri anlatmak için biz farklı bir yol izlemeyi düşündük ve bu projeyi geliştirdik.

Tabii ki, fuarlar, özel etkinlikler, reklam çalışmaları ve diğer mecralar Türk turizminin tanıtımında önemli rol oynamakta. Ancak biz bu projede insanlara dokunmayı, onlarla bire bir temas kurmayı hedefledik. Bizi yani ülkemizi, ülkemizin tüm dünyada eşi benzeri olmayan misafirperverliğini, turisti “müşteri” değil bir misafir olarak gördüğümüzü, potansiyel hedef kitleye bizler, yani bizim memleketimizin gençleri anlatsın diye düşündük.

 

PROJE BİLGİLERİ

Türkiye’ye Gidiyoruz (We go to Turkey) projesinin  21 gün sürmesi planlanmıştır. Proje THY’nin uçuş yaptığı 130 ülkede 200 havalimanında gerçekleştirilecektir.

 

STANT ÇALIŞMALARI

Projenin en önemli ayağını birebir temas oluşturuyor. Proje THY’nin uçuş yaptığı 130 ve 200 havalimanındaki potansiyel kitleyi hedefliyor. Türkiye’ye Gidiyoruz projesi bu ülkelerin en büyük havalimanlarında kurulacak stantlar ve bu stantlarda görev yapacak 11 personel ile hayata geçirilecek.

Belirlenen tarihte, aynı gün ve aynı saatte (örneğin; yerel saat ile 09.00’da) başlayacak tanıtım etkinliği 21 gün boyunca 24 saat esasına dayalı olarak sürecek.

Görevli personel, bu süre içinde havalimanında yerel ya da uluslararası uçuş gerçekleştirecek kişilere Türkiye’yi ve Türk turizmini anlatacak. Aynı zamanda stanttaki LCD TV’de Türkiye turizm tanıtım filmleri sürekli olarak yayınlanacaktır.

Kurulacak stantda, misafirimiz olacak kişilere personelimiz tarafından Türk kahvesi ikram edilecek. Aynı zamanda geleneksel lezzetlerimiz de (lokum, Osmanlı şerbeti vs. gibi) tüm dünya ülkelerinin vatandaşlarının beğenisine sunulacaktır.

 

WEB SİTESİ

Hazırlanan web sitesinde bir Türkiye haritası olacak ve bu harita üzerinde yer alan illere tıklandığında o ildeki turizm değerlerimizin yanı sıra, konaklanabilecek turizm tesisleri, oteller, termal tesisler, restoranlar, hastaneler, emniyet birimleri, ulaşım imkanları (havaalanı, tren yolu, otobüs terminali vb.), ve diğer önemli bilgiler yer alacaktır. Ayrıca bu tesislerin internet adresleri de yine aynı bölümde yer alacaktır.

Tanıtım filminde ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve tüm dünyada yayınlanan Türkiye tanıtım filmi de olacaktır.

Uygun gördükleri takdirde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Sayın Kültür ve Turizm Bakanımızın da kısa birer konuşması da web sitesinde yer alacaktır.

Ayrıca bütün bunlar hazırlanacak bir internet sitesi üzerinden de yayına verilecektir. Bu sayede 7 gün 24 saat isteyen herkes bu site vasıtasıyla Türkiye ile ilgili turizm bilgilerine ulaşabilecektir. İnternet sitesi ayrıca sürekli olarak güncellenecektir. Gelişmeler, yeni açılan tesisler ve diğer önemli bilgiler siteye anlık olarak eklenecektir.

Bunlarla birlikte özellikle Arap ve uzakdoğulu turistlerin en çok sevdiği Türk sanatçıların görüntülü birer mesajının da site içinde yer alması düşünülmektedir.

 

TANITIM FİLMLERİ

Projenin en önemli unsurlarından biri de tanıtım filmleri olacaktır.  Türkiye’nin 10 – 12 farklı turizm değerlerinin (yaz turizmi, kongre turizmi, termal ve sağlık turizmi, av turizmi, inanç turizmi vb) anlatıldığı tanıtım filmleri www.wegototurkey.com adlı web sitemizde yayınlanacaktır.

Dünyada en çok konuşulan 10 ayrı dilinde hazırlanacak bu tanıtım filmlerinde, seslendirmeleri o dili konuşan ülkelerin en önemli seslendirme sanatçıları ya da TV spikerleri gerçekleştirecektir. Yani Çinceyi Çince bilen bir Türk değil, işi zaten seslendirme olan bir Çin vatandaşı yapacaktır. Bu diğer diller için de böyle olacaktır. Tanıtım filmleri İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve Hintçe olarak hazırlanacaktır.

Öte yandan Türkiye’nin 81 ilinin kısa tanıtım filmleri de yöresel müziklerimiz eşliğinde yine site içinde ilgili sayfalarda bulunacaktır.

Ayrıca proje sponsorlarımızın logo ve tanıtım filmleri de ilgili sayfalarda yer alacaktır.

 

Com/news/131031928 ipad use growing at write my essay north jersey schools

.